Forum PTMA
http://www.forum.ptma.pl/

Promocja oddziału oraz naszych idei? Może już czas zacząć?
http://www.forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=14&t=89
Strona 1 z 1

Autor:  Tomasz Zaraś [ 25 maja 2014, 15:55 ]
Tytuł:  Promocja oddziału oraz naszych idei? Może już czas zacząć?

Szanowne Koleżanki i Koledzy, obecni i przyszli nasi członkowie oddziału PTMA o/ Poznań.
Nadchodzi dla nas naprawdę szczególny okres. Mówią, że astronomia przeżywa swój renesans, to nasz oddział, przeżywa ''wiosnę stulecia''. Wiosnę, podczas której wszystko się odradza, jak sam nasz oddział, który powstał z popiołów niczym mitologiczny Feniks.

Znaleźliśmy się na początku wspaniałej przygody, wkrótce spotykamy się w Izdebnie, gdzie będziemy wybierać miejsce pod kamień węgielny naszego obserwatorium, bastionu skupiającego wszystkich, komu nie są obce ciała niebieskie i firmament nieba. Oraz dla wielu rzeszy ludzi, którzy jeszcze go nie znają a dzięki obserwatorium i naszej wiedzy, będą mogli doświadczyć bliskości gwiazd.

Los daje nam wspaniałą szansę, by wybudować obserwatorium astronomiczne na terenach, gdzie od 25 marca, na podstawie uchwały podjętej przez Radę Miasta i Gminy Sieraków, niebo nad Izdebnem i Chalinem, jest prawnie chronione. Dopełnieniem, jakby epilogiem będzie podpisanie porozumienia z Programem Ciemne Niebo Polska, które nastąpi już wkrótce, jak zapewniał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Sieraków Pan dr. Arkadiusz Świderski. To jeszcze zwiększy promocję regionu i da nowe możliwości.

Dla mnie to wprost wspaniała sprawa i szansa, że dane nam działać na tak przygotowanym już gruncie. Ależ piękne będą widoki z tarasów obserwatorium na okolicę, gdzie specjalne oprawy lamp nie zanieczyszczają nieba, a nad Izdebnem będzie ono ciemne.

Dlaczego piszę o tym wszystkim, co mnie skłoniło by zacząć taki wątek? Po pierwsze krótka polemika z naszym Wiceprezesem Łukaszem Wojtyniakiem, na temat artykułu w Głosie Wielkopolskim oraz jego zasięgu. To był dla mnie bodziec, by zacząć myśleć o promocji naszych działań, naszych starań oraz naszych idei i wartości, jakie chcemy przekazywać tym wszystkim najmłodszym nie tylko w nowo powstałym obserwatorium, ale na prelekcjach, zlotach i spotkaniach.

Co powiecie na to, by zacząć myśleć o jakiejś by to nie zabrzmiało zbyt donośnie kampanii?
A już na pewno przyda się nam jakaś mała akcja promująca wszystko, co zamierzamy ludziom przekazywać teraz, jutro i w przyszłości.

Na dobry początek może jakieś hasło, które będzie kojarzone z naszym oddziałem? Może podczas jakichś spotkań z dziećmi w naszych okolicach, prelekcjach opowiedzieć o planach naszego oddziału, jak ostatnio wspaniale zrobił nasz Kolega Tadeusz Figiel? Który wspomniał o naszych działaniach i obserwatorium.

Może zorganizować jakąś akcję w samym Poznaniu? Ustawić kilka teleskopów, porozmawiać z ludźmi? Zaprosić media? Sposobów i pomysłów może być wiele.
Warto zrobić też promocję, by zachęcić potencjalnych członków do wstępowania w nasze szeregi?
Każda nowa osoba, może wnieść coś dobrego, pozytywnego do naszej społeczności, może ta osoba, której jeszcze nie znamy, ma wielkie zasoby charyzmy, by przyciągać do astronomii młodych ludzi, do których nie ukrywajmy, głównie kierujemy nasze idee i których chcemy edukować

Może warto, już zachęcać ludzi i informować o tym, co będzie się działo w przyszłości?
Czekam na Wasze odpowiedzi i pomysły?

Pozdrawiam astronomicznie i słonecznie :)

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/