Forum PTMA
http://www.forum.ptma.pl/

Literatura pomocna SOGZ
http://www.forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=29&t=287
Strona 1 z 1

Autor:  Tomasz Książczyk [ 09 lipca 2014, 11:38 ]
Tytuł:  Literatura pomocna SOGZ

Witam,

Bardzo mocno wciągnęło mnie zagadnienie gwiazd zmiennych i choć jeszcze nie zajmuję się tym w amatorskiej praktyce, to, IMHO, pewna kwestia usystematyzowania wiedzy w tym zakresie powinna się znaleźć. Proponowane czasopisma, dedykowane strony internetowe, stosowne pozycje książkowe (POL/ENG) wraz z komentarzem Osób, które się z nimi zapoznały lub wystawiły fachowy komentarz (POL/ENG) oraz dzienniczek OGZ do wydrukowania. Być może to już gdzieś jest (przeglądałem/nie znalazłem). Tutoriale/przewodniki w obszarze Sprzęt Obserwacyjny nie spełniają swojej funkcji.

Jednakowoż, Panowie M. Borkowski i S. Świerczyński bardzo fachowo spełniają swoją rolę i wielu z Nich podobnych, którzy zajmują się tą tematyką, na własnych stronach www pokazują, jak można zająć się problemem obserwacji GZ i spenetrować ich amplitudę zmienności. Problem polega na tym, że jest to wszystko rozcieńczone i porozrzucane po własnych stronach internetowych.

Chciałbym w tym miejscu, aby źródła informacji ze stron www nie były powielane w całości i by uczciwie skupić się na literaturze bezpośrednio związanej z tematem, by pomóc innym w znalezieniu się w tym obszarze astronomii. Bo, jak i czym, możemy się dowiedzieć na innych stronach PTMA, ale fachowa literatura, nawet w amatorskim ujęciu - jest potrzebna!

Jeżeli to już się stało, to poproszę administratora o usunięcie tematu.

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/