Forum PTMA
http://www.forum.ptma.pl/

Spotkanie OB PTMA - 10/06/2014
http://www.forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=5&t=192
Strona 1 z 1

Autor:  Wojciech Burzyński [ 11 czerwca 2014, 17:20 ]
Tytuł:  Spotkanie OB PTMA - 10/06/2014

Tematem przewodnim czerwcowego spotkania był projekt zgłoszony do "Budżetu Partycypacyjnego 2015 w Białymstoku" pod tytułem: "Kosmiczna baza-multimedialne obserwatorium astronomiczne dla uczniów w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym". Projekt ten zgłoszony przez Pana Marka Dudzicza (nauczyciela informatyki z III LO w Białymstoku) przedstawił nam zaproszony na spotkanie Pan Grzegorz Grzybek, współinicjator projektu. Przeprowadziliśmy małą debatę nad projektem zapewniając o naszym poparciu dla pomysłu i dyskutując o niuansach technicznych i merytorycznych przedsięwzięcia. Warto zaznaczyć, że projekt ten jest jednym ze 105-ciu zgłoszonych do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Białegostoku. Głosowanie nad wszystkimi projektami odbędzie się w dniach 20-30 czerwca br. przez zameldowanych w mieście białostoczan posiadających prawa wyborcze.

Tomasz Białkowski przedstawił możliwości obserwacji radioastronomicznych wykonywanych przez zdalny radioteleskop w ramach projektu Hands on Universe "Radiowe obserwacje Drogi Mlecznej". Tomasz, jako nauczyciel fizyki, opiekuję się grupą uczniów z II LO w Białymstoku, którzy przeprowadzą takie obserwacje w odpowiednio przydzielonym przez zarządzających projektem czasie.

Tomek wraz z Szymonem Januszewskim mają zamiar wybrać się w środę 11 czerwca w rejon Augustowa (Ośrodek Wypoczynkowy "Królowa Woda" nad Jeziorem Sajno), aby przeprowadzić wieczorny pokaz nieba dla młodzieży z II LO w Białymstoku, która będzie tam przebywać na biwaku. Pogodnej nocy !!

W poczet członków Oddziału przyjęliśmy kolegę Karola Żukowskiego z Łomży. Witamy na pokładzie i liczymy na dużo nowych pomysłów i wniesienie energii i zapału w życie Oddziału. Karol interesuje się głównie odległymi księżycami planet -olbrzymów z naszego układu Słonecznego.

Również przybyły pod koniec spotkania Pan dr Roman Matuszewski zadeklarował chęć wstąpienia w szeregi Towarzystwa. Pana Romana z kolei interesują obserwacje lornetkowe, na spotkaniu pokazał nam jaką lornetką obserwuje niebo.

Maciek Jarmoc przypomniał uczestnikom o zbliżającym sie zakryciu planetoidalnym, którego pas przechodzi kilkanaście kilometrów od Białegostoku. Więcej informacji w poście: http://forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=5&t=143

Obecni członkowie: Wojciech Burzyński, Tomasz Białkowski, Szymon Dykiert, Szymon Januszewski, Szczepan Klepacki, Anatol Matwiejczyk, Łukasz Wołyniec, Maciej Jarmoc, Piotr Gibulski, Karol Żukowski.

Obecni goście: Grzegorz Grzybek, dr Roman Matuszewski

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/