Forum PTMA
http://www.forum.ptma.pl/

Spotkanie OB PTMA - 02/09/2014
http://www.forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=5&t=369
Strona 1 z 1

Autor:  Wojciech Burzyński [ 05 września 2014, 09:15 ]
Tytuł:  Spotkanie OB PTMA - 02/09/2014

Na powakacyjnym spotkaniu OB PTMA powitaliśmy w naszym gronie nową członkinię - Katarzynę Danilczuk. Kasia jest z Białegostoku i już od dawna pasjonuję się na astronomią, chociaż przed nią wciąż zakup pierwszego teleskopu w czym na pewno Jej doradzimy.

Spotkanie zdominował temat komet - Franciszek Chodorowski przestawił najnowsze swoje zdjęcia komety C/2014 E2 (Jacques) oraz archiwalny, jeszcze nie publikowany slajd komety Hale-Bopp z dnia 30 marca 1997r.

Ustaliliśmy także, że dostosujemy dwa teleskopy o średnicy 25 cm do współpracy z montażem NEQ6 - jeden oddziałowy ATM-owy tubus z lustrem 25 cm, którym opiekuję się Anatol Matwiejczyk oraz tubę optyczną Synty SkyWatcher Maćka Jarmoca. Teleskop Maćka ucierpiał swego czasu w pożarze, więc razem z p. Anatolem mają zamiar przywrócić go do życia - być może wystarczy jedynie umycie lustra. Do sprzęgnięcia z montażem potrzebujemy obejm na w/w średnicę oraz szyny dovetail.

Wojciech Burzyński przekazał do oddziałowej biblioteki dwie książki o tematyce astronomicznej będące niegdyś własnością śp.Tadeusza Maliszewskiego. Książki napisane są w języku rosyjskim i w zasadzie mają wartość wyłącznie archiwalną, ze względu na zawartą w nich wiedzę sprzed kilkudziesięciu już lat.

Ustaliliśmy także, że spotkanie obserwacyjne odędzie się w czwartek 4 września na posesji Maćka Jarmoca w Ignatkach.

Obecni członkowie: Wojciech Burzyński, Franciszek Chodorowski, Michał Chodorowski, Katarzyna Danilczuk, Szymon Dykiert, Maciej Jarmoc, Szczepan Klepacki, Anatol Matwiejczyk, Łukasz Wołyniec.

NASTĘPNE SPOTKANIE ZAPLANOWANE NA WTOREK, 7 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 18:00

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/