Forum PTMA
http://www.forum.ptma.pl/

Zebranie czerwiec 2016
http://www.forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=86&t=835
Strona 1 z 1

Autor:  Wiesław Krajewski [ 07 czerwca 2016, 23:53 ]
Tytuł:  Zebranie czerwiec 2016

Na kolejne zebranie członków i sympatyków naszego oddziału zapraszamy w piątek, 10 czerwca o 17.15.
W programie zebrania:
1. sprawy bieżące Oddziału i plany na wakacje,
2. aktualności na niebie,
3. aktualności astronautyczne,
4. jeszcze relacje z tranzytu Merkurego,
5. prelekcja "Katalogi galaktyk i innych obiektów".
Zaprezentujemy również nowy sprzęt oddziałowy.

Autor:  Wiesław Krajewski [ 17 czerwca 2016, 18:54 ]
Tytuł:  Zebranie czerwiec 2016

To już ostatnie przed wakacjami nasze spotkanie. Prowadził je prezes Wiesław Krajewski. Na początek omówił najważniejsze wydarzenia astronomiczne, które nastąpią w najbliższych miesiącach. Przy tej okazji, prezes zaproponował kilka przedsięwzięć - spotkanie z prelekcją i pokazem nieba w Dworku Wincentego Pola, grill perseidowy, ewentualne wycieczki do obserwatorium w Rzepienniku i Toruniu, wyjazd na Dzień Otwarty do CAMKu, jesienny zlot miłośników astronomii.
Z kolei Zbigniew Jankowski przedstawił jak zwykle przegląd wydarzeń astronautycznych minionego miesiąca. Omówił też sprawę działalności Sekcji astronautycznej PTMA.
Ponieważ nie wszystko udało się nam omówić na poprzednim zebraniu, teraz swoimi wspomnieniami ze zlotu miłośników astronomii w Bieszczadach dzieliła się Karolina Niedźwiecka. Przedstawiła zdjęcia i omówiła program naukowy zlotu. Poinformowała również, że zdobyty w konkursie teleskop przekazała na potrzeby Oddziału. Prezes natomiast podziękował jej za tak cenny dar i wręczył specjalne podziękowania na piśmie.
Jarosław Pawelec przedstawił kilka zdjęć i omówił swoją obserwację tranzytu Merkurego przed tarczą Słońca z 9 maja.
Na zakończenie Kamil Świca przedstawił swoją prelekcję „Katalogi grup galaktyk”, w której obszernie omówił najważniejsze katalogi oraz bardziej ciekawe przykłady grup galaktyk. Kamil pokazał również kilka swoich ostatnich zdjęć nieba wykonanych w Bieszczadach i później.
Miłym akcentem kończącym zebranie było zaproszenie wszystkich obecnych na ślub dwojga członków naszego Oddziału: Katarzyny Jaśkowiak i Kamila Świcy.
Na tym zebranie zakończyło się. O planowanych w wakacje przedsięwzięciach będą ogłoszenia na naszej stronie internetowej, a następne zebranie odbędzie się 16 września.

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/