Dzisiaj jest 22 września 2021, 03:18

Czas środkowoeuropejski letni

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Awatar użytkownika

Oddział PTMA: Poznań
Witajcie!
Otrzymałem list od Wojciecha Burzyńskiego, który wspomina o zaczętym przez siebie rozmowie o kongresie naukowym PTMA, który miałby się odbyć w Poznaniu. Te aczkolwiek luźne rozmowy były prowadzone z Dr Anną Marciniak z Obserwatorium UAM w Poznaniu. Wojciech Burzyński stwierdził po organizacji zakryciowej konferencji ESOP, że jest wyczerpany i zaproponował moją kandydaturę jako organizatora.
Więcej pod linkiem.
http://sos.poa.com.pl/forum/viewtopic.p ... 786#p11786

Użytkownik
Awatar użytkownika

Oddział PTMA: Białystok
Muszę na początku kilka spraw wyprostować.

W moim mailu do M. Sabata, który też załączyłem do Twojej wiadomości, nie wskazałem nikogo personalnie jako osoby odpowiedzialnej za organizację tego wydarzenia.
Od razu zaznaczam, że w przyszłym roku nie podejmuję się organizacji żadnego wydarzenia astronomicznego.

Pomysł na wspólne seminarium wszystkich sekcji obserwacyjnych PTMA zaproponowałem na ostatnim zebraniu ZG PTMA w czerwcu 2021.
Ktoś z zebranych zaproponował wtedy nazwę "kongers", która moim zdaniem jest trochę na wyrost dodaje niepotrzebnego w tym wypadku patosu.

Bardzo bym bowiem nie chciał aby takie wydarzenie zostało przekształcone w odczyty astronomów zawodowych, w moim pierwotnym założeniu jest to seminarium/konferencja dla aktywnych członków sekcji obserwacyjnych PTMA i że prelekcje będą wygłoszone tylko i wyłącznie przez nich. Oczywiście, może to ulec małej modyfikacji i jeżeli prelekcja astronoma zawodowego nie odbiegałaby tematem czy poziomem skomplikowania od spraw poruszanych na kongresie, byłbym w stanie zaakceptować taka prezentację

W zasadzie powinienem był załączyć mail do wszystkich koordynatorów sekcji i wszyscy wspólnie powinniśmy się zastanowić nad tym pomysłem - kto będzie głównym organizatorem, kto będzie aktywnie pomagał i czy w ogóle jest sens kreowania takiego wydarzenia.

Zastrzegam po raz kolejny że mój pomysł nie ma na celu "zabicia" konferencji poszczególnych sekcji, a może stanowić ciekawą, równoległą do tradycyjnych seminariów sekcji obserwacyjnych, formę wspólnego spotkania aktywnych obserwatorów PTMA. Moim zamysłem jest wzajemne poznanie zakresu prac obserwacyjnych odbywających się w ramach różnych sekcji a tym samym zachęcenie obserwatorów do spróbowania rozpoczęcia obserwacji z innych dziedzin (np dlaczego "słonecznik" nie miałby rozpocząć obserwacji zakryć i odwrotnie...).

Dr Marciniak jest po rozmowach ze mną na temat tylko i wyłącznie organizacji konferencji zakryciowej SOPiZ (i to zaległej ), sprawa organizacji kongresu to rzecz już odrębna, o której dr Marcinka jeszcze nie wie.

Owszem, można by to zrobić z Poznaniu lub w jakimkolwiek innym Oddziale PTMA.

Pozdrawiam,
Wojtek Burzyńśki
ZG PTMA

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Czas środkowoeuropejski letni